Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) All fish have a great sense of smell, but there are some types of fish that cannot see at all, and among these there are species that do not even have eyes.

Tüm balıkların koku duyusu çok gelişmiştir, ama bazı balık türlerinin görme duyusu tam olarak gelişmemiştir ve bunların arasında bazılarının gözleri bile yoktur.
Görme duyusu güçlü olan balıkların yanı sıra koku duyusu çok gelişmiş olan balık türleri de vardır; ancak bazı türlerin gözleri bile yoktur.
Çok iyi bir koku duyusuna sahip olan kimi balık türlerinin görme duyusu gelişmemiştir; aslında, gözleri bile olmayan bazı balık türleri de vardır.
Bütün balıkların çok iyi bir koku duyusu vardır; ancak hiç göremeyen bazı balık türleri vardır ve bunların arasında gözleri bile olmayan türler bulunur.
Bütün balıkların koku duyuları oldukça gelişmiştir; ama gözleri görmeyen ya da gözleri bile olmayan bazı balık türleri de vardır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.