Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) Since comets appear in the sky without any signal in advance, people in antiquity and especially during the Middle Ages believed that they had a special meaning.

Kuyruklu yıldızlar gökyüzünde önceden herhangi bir işaret vermeden göründükleri için, eski çağda ve özellikle Ortaçağ boyunca, insanlar onların özel bir anlamı olduğuna inanıyorlardı.
Eski çağda ve özellikle Ortaçağ’da insanlar, gökyüzünde önceden hiçbir işaret vermeden beliren kuyruklu yıldızların olağandışı bir anlamı olduğuna inanmışlardır.
Kuyruklu yıldızlar eski çağda ve özellikle Ortaçağ’da gökyüzünde herhangi bir işaret vermeden ani olarak göründükleri için, insanlar onların özel bir anlamı olduğuna inanmaktaydı.
Eski çağda ve özellikle Ortaçağ’da insanların, özel bir anlamı olduğuna inandıkları kuyruklu yıldızlar, gökyüzünde önceden herhangi bir işaret vermeden belirirlerdi.
Kuyruklu yıldızların önceden bir işaret olmaksızın gökyüzünde görünmeleri, eski çağda ve özellikle Ortaçağ’da insanların onlarda özel bir anlam olduğuna inanmalarına neden olmuştur.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.