Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 4

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

4-) When gold was discovered in California in 1848, the population of San Francisco, one of the major cities in the area, jumped to 10,000.

1848’de Kaliforniya’da altın keşfedilince, bölgedeki önemli şehirlerden biri olan San Francisco’nun nüfusu 10.000’e fırladı.
1848’de Kaliforniya’da altının keşfedilmesi üzerine, bölgenin en önemli şehri olan San Francisco’nun nüfusu birden 10.000’e çıkmıştır.
1848’de bölgedeki önemli şehirlerden biri olan San Francisco’nun nüfusunun 10.000’e fırlamasının nedeni Kaliforniya’da altının keşfedilmesidir.
Kaliforniya’da altının keşfedilmesi sonucu, bölgedeki önemli şehirlerden biri olan San Francisco’nun nüfusu 1848’de yaklaşık 10.000’e yükselmiştir.
1848’de Kaliforniya yakınlarında altının keşfedilmesi ile bölgenin en önemli şehri olan San Francisco’nun nüfusu birden 10.000’e fırlamıştır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.