Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümlenin anlamca en yakın Türkçe dEngini bulunuz.

1-) The Austrian composer Haydn’s contributions to classical music, especially in the domain of symphony, are of immense importance for the influence they exercised upon Mozart and other composers.

Avusturyalı besteci Haydn’in klasik müziğe, özellikle senfoni alanına katkıları, Mozart ve diğer besteciler üzerine yaptığı etkilerden dolayı çok büyük önem tasır.
Mozart ve diğer besteciler üzerinde etkili olan Avusturyalı besteci Haydn’in klasik müziğe, özellikle senfoni alanına yaptığı katkıları oldukça önemlidir.
Klasik müziğe, özellikle senfoni türüne katkıları çok önemli olan Avusturyalı besteci Haydn, Mozart ve diğer besteciler üzerinde etkili olmustur.
Özellikle senfoni türündeki klasik müziğe yaptığı katkıları büyük önem tasıyan Avusturyalı besteci Haydn’in, Mozart ve diğer besteciler üzerindeki etkisi büyüktür.
Klasik müziğin özellikle senfoni dalına yaptığı katkıları çok büyük önem tasıyan Avusturyalı besteci Haydn’in, Mozart ve diğer besteciler üze rindeki etkisi kapsamlı olmustur.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.