Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) The game of golf, which is thought to have originated in the 15th century, has today become popular all over the world mostly as a means of socializing and prestige.

XV. yüzyılda oynanmaya başlandığı düşünülen golf oyunu, özellikle sosyalleşme ve prestij sağladığı için bugün dünyanın her tarafında tanınmaktadır.
XV. yüzyılda ortaya çıkmış olduğu düşünülen golf oyunu, çoğu kez sosyalleşme ve prestij aracı olarak bugün bütün dünyada yaygınlık kazanmıştır.
Bugün tüm dünyada, tamamen sosyalleşme ve prestij için oynanan golf oyununun, XV. yüzyılda ortaya çıktığı düşünülmektedir.
C) Golf oyununun, XV. yüzyılda başladığı ve bugün tüm dünyada genellikle sosyalleşmek ve prestij kazanmak için oynandığı düşünülmektedir.
Öncelikle sosyalleşmek ve prestij elde etmek için dünyanın her yerinde oynanan golf oyununun XV. yüzyılda ortaya çıktığı zannedilmektedir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.