Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 4

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Türkçe cümleye anlamca en yakın ingilizce cümleyi bulunuz.

4-) Dünyanın en eski ve en büyük çarşısı olan Kapalıçarşı, İstanbul’un fethinden hemen sonra Fatih Sultan Mehmet’in emriyle, Ayasofya’ya gelir sağlamak amacıyla inşa edilmiştir.

The Grand Bazaar, which was built by Sultan Mehmed the Conqueror to provide income for St. Sophia right after the conquest of Istanbul, is one of the oldest and largest bazaars in the world.
Being the oldest and the largest bazaar in the world, the Grand Bazaar was built soon after the conquest of Istanbul on Sultan Mehmed the Conqueror’s order to provide income for St. Sophia.
Built upon Sultan Mehmed the Conqueror’s order to provide income for St. Sophia, the Grand Bazaar has been the oldest and the largest shopping area in the world since the conquest of Istanbul.
The Grand Bazaar, which is the oldest and the largest bazaar in the world, was built after the conquest of Istanbul when Sultan Mehmed the Conqueror ordered that it should provide income for St. Sophia.
It was soon after the conquest of Istanbul that Sultan Mehmed the Conqueror ordered that the Grand Bazaar, the oldest and the largest bazaar in the world, be built so that it could provide income for St. Sophia.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.