Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 3

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen ingilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

3-) China’s one-child policy, enforced by the authorities through heavy fines, came into force in 1979 after a period of explosive population growth in the country.

Yetkililerce ağır para cezalar koyularak dayatılan Çin’in tek çocuk politikası, ülkede aşrı ölçüde nüfus artışının yaşandığı bir dönemden sonra 1979’da yürürlüğe girmiştir.
Çin’de yetkililerin uymayanlara ağır para cezalar öngördükleri tek çocuk uygulaması, ülkede patlama denilebilecek bir nüfus artışının yaşandığı 1979 yılından sonra güç kazanmıştır.
Çin’de yetkililerin 1979 yılında güç kullanarak ağır para cezalar karşılığında kabul ettirdikleri tek çocuk politikası, aşrı nüfus artışının yaşandığı bir dönemden sonra uygulamaya girmiştir.
Çin’in 1979 yılında yaşanan aşrı nüfus artışından sonra uygulamaya koyduğu tek çocuk politikası, yetkililer tarafından ağır para cezalar saye-sinde kabul ettirilmiştir.
Ağır para cezalar konularak halka kabul ettirilen Çin’deki tek çocuk politikası, ülkenin yaşamış olduğu aşrı nüfus artışı döneminden sonra yetkililer tarafından 1979’da yürürlüğe konulmuştur.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.