Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 2

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen ingilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

2-) Logic suggests that having options allows people to select precisely what makes them happiest, but as studies show, excessive choice often makes for misery.

Mantıksal olarak, çok sayıda seçeneğe sahip olmak insanlar en mutlu eden şeydir; oysa çalışmalar çok fazla seçeneğimiz olduğunda genellikle kararsız kaldığımızı göstermektedir.
Mantık, insanların kendilerini tam olarak en mutlu eden şeyi seçmelerini önerir; oysa ç alışmaların da gösterdiği gibi, çok sayıdaki seçeneğimiz arasında bizi mutsuz edebilecek şeyler de vardır.
Mantık, seçeneklere sahip olmanın insanlara kendilerini tam anlamıyla en mutlu kılacak olanı seçme imkân tanıdığını belirtir; ancak, çalışmaların da gösterdiği gibi, gereğinden fazla seçenek çoğu kez mutsuzluğa neden olmaktadır.
İnsanların sunulan seçenekler arasından kendilerini tam olarak en mutlu edecek olanı seçmeleri mantık açısından da önerilir; ancak yapılan çalışmalara göre, genellikle gereğinden fazla seçeneğe sahip olmak insanlarda sıkıntıya yol açmaktadır.
Çok sayıda seçenek genellikle kararsızlık yaratsa da, mantık yine de kendilerini en mutlu edecek olanı seçebilmeleri için insanların farklı seçeneklere sahip olmalar gerektiğini belirtir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.