Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 3

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

3-) All oil-producing African countries have agreed in principle to set aside a certain percentage of the revenues they earn from oil exports in order to establish a common investment fund.

Petrol ihracatından sağladıkları gelirlerin belirli bir yüzdesini ayırarak ortak yatırım fonu kurmayı amaçlayan tüm petrol üreten Afrika ülkeleri ilke anlasmasına varmıslardır.
Ortak bir yatırım fonu olusturmak için, petrol üreten Afrika ülkelerinin tümü, ilke olarak, petrol ihracatından sağladıkları gelirlerle belirli bir oranda katkı yapma konusunda anlasmaya varmıslardır.
Belirli bir oranın üzerinde petrol üreten Afrika ülkeleri, petrol ihracatından elde edilen gelirlerle ortak yatırım fonu olusturmak için ilke anlasmasına varmıs bulunuyorlar.
Petrol üreten tüm Afrika ülkeleri, ortak bir yatırım fonu kurmak amacıyla, petrol ihracatından elde ettikleri gelirlerin belirli bir yüzdesini ayırmak için ilke olarak anlasmıslardır.
Petrol üreten Afrika ülkelerinin tümü, petrol ihracatından elde ettikleri gelirlerin belirli bir yüzdesini ayırarak ortak bir yatırım fonu olusturma ilkesinde de anlastılar.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.