Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) For a quarter of a century now, drug trafficking in South America has not only spread violence and corruption in the region but has also undermined the already weak judicial system.

Son çeyrek yüzyıl içinde, Güney Amerika'daki uyuşturucu kaçakçılığı, biryandan bölgede şiddetin ve yolsuzlukların yayılmasına neden olmuş, öte yandan da yargısisteminin zayıflamasına yol açmıştır.
Güney Amerika'daki uyuşturucu kaçakçılığının çeyrek yüzyıldan beri yaygınlaşmasısonucu şiddet ve yolsuzluğun artması, bölgede zaten zayıf olan yargısistemini daha da zayıflatmıştır.
Güney Amerika'da şiddetin ve yolsuzluğun çeyrek yüzyıldan beri yayılmasının nedeni, sadece uyuşturucu kaçakçılığıdeğil, bölgede zaten zayıf olan yargısisteminin daha da zayıflamasıdır.
Çeyrek yüzyıldan beri Güney Amerika'daki uyuşturucu kaçakçılığı, sadece bölgede şiddeti ve yolsuzluğu yaymamış, ayni zamanda zaten zayıf olan yargısistemini daha da zayıflatmıştır.
Çeyrek yüzyıldan beri Güney Amerika'daki uyuşturucu kaçakçılığızaten zayıf olan yargı sistemini daha da zayıflattığıiçin, bölgede şiddetin ve yolsuzluğun yaygınlaşmasına yol açmıştır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.