Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Đngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) In city planning, China's two greatest cities, Beijing and Shanghai, are struggling to make modem design fit in with their historical buildings.

Çin'deki en büyük iki sehir olan Pekin ve Sanghay'da modern tasarımların tarihi binalara uygun hale getirilmesi planlanmaktadır.
Çin'deki en büyük sehir olan Pekin ve Sanghay'ın planlanmasında modern tasarım tarihi binalara uyarlanmıstır.
Çin'in iki büyük sehri Pekin ve Sanghay'da sehir planlaması yapılırken modern tasarım ile tarihi binaların uyum içinde olmasına çalısılmaktadır.
Çin'in en büyük sehri olan Pekin ve Sanghay, sehir planlanmasında modern tasarımı tarihi binalarına uygun hale getirmek için çabalıyor.
Çin'in iki büyük sehri olan Pekin ve Sanghay planlanırken, modern tasarımların tarihi binalara uygun olmasına çaba gösterilmistir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.