Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) In poor and middle-income countries, the four million HIV-infected people who are now on drugs that are intended to keep the virus under control account for only 42% of those who need the drugs.

Yoksul ve orta gelir grubundaki ülkelerde, dört milyon HIV bulaşmış insandan sadece % 42’si virüsü kontrol altında tutmak için, ilaç kullanmaktadır.
Yoksul ve orta gelirli ülkelerde, virüsü kontrol altında tutmayı amaçlayan ilaçlan alan dört milyon HIV bulaşmış insan, bu ilaçlara gereksinim duyanların sadece % 42’sine karşılık gelmektedir.
Sadece % 42’si virüsü kontrol altında tutmak için ilaç kullanan, dört milyon HIV bulaşmış insan, yoksul ve orta gelir düzeyindeki ülkelerde yaşamaktadır.
Yoksul ve orta gelir grubundaki ülkelerde, HIV^ bulaşmış dört milyon insan, virüsü kontrol altına almak için ilaçlara ihtiyaç duysa da, sadece % 42’si bu ilaçlan kullanabilmektedir.
Yoksul ve orta gelir grubundaki ülkelerde, sadece % 42’si virüsü kontrol altında tutmak için ilaçlara gereksinim duyan HIV bulaşmış dört milyon kişi bulunmaktadır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.