Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 2

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Đngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

2-) Brain activity can be studied by measuring and recording the “brain waves” given off by various parts of the brain when they are active.

Beyin faaliyetini tetkik etmek için ölçülen ve kaydedilen “beyin dalgaları”, beynin çesitli bölümleri tarafından faal oldukları zaman yayılır.
Beynin faal olan çesitli bölümlerinden yayılan “beyin dalgaları”nı ölçerek ve kaydederek, beyin faaliyetlerini tetkik etme olanağı vardır.
Beyin faaliyetlerinin tetkik edilmesi demek, beynin o an faal olan bölümlerinin yaydığı “beyin dalgaları”nın ölçülüp kaydedilmesi demektir.
Beyin faaliyetini, beynin çesitli bölümlerince faal durumda iken yayılan “beyin dalgaları”nı hem ölçerek hem de kaydederek tetkik etmek mümkündür.
Beyin faaliyeti, beynin çesitli bölümleri tarafından faal oldukları zaman yayılan “beyin dalgaları”nı ölçerek ve kaydederek tetkik edilebilir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.