Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 6

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Türkçe cümleye anlamca en yakın Đngilizce cümleyi bulunuz.

6-) Korean researchers managed to create 30 cloned embryos of about 100 cells each, out of 242 donated eggs.

Koreli arastırmacılar, her biri yaklasık 100 hücreli 30 tane embriyoyu klonlamak için 242 vericiden sağlanan yumurtaları kullandılar.
Koreli arastırmacılar, vericilerden sağlanan 242 yumurtadan her biri yaklasık 100 hücreli 30 tane klonlanmıs embriyo yaratmayı basardılar.
Koreli arastırmacılar, yaklasık 242 vericiden sağlanan yumurtaları kullanarak her bin en az 100 hücreli 30 tane embriyo yaratmıslardır.
Kore'deki arastırmacılara göre, vericilerden sağlanan 242 tane yumurtadan her biri 100 hücreli yaklasık 30 embriyo klonlanabilir.
Koreli arastırmacıların vericilerden sağladıkları 242 yumurtadan, her bin yaklasık 100 hücreli 30 tane embriyo elde etmeleri, önemli bir basarıdır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.