Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 2

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Đngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

2-) Computed tomography isn't often used in diagnosing heart disease; but, it detects structural abnormalities of the heart.

Kalpteki yapısal bozuklukları ortaya çıkaran bilgisayarlı tomografi, kalp hastalıklarının teshisinde pek kullanılmamaktadır.
Kalp hastalıklarının teshisinde kullanılmayan bilgisayarlı tomografi sıklıkla kalpteki yapısal bozuklukları ortaya çıkarmakta kullanılır.
Bilgisayarlı tomografi kalp hastalıklarının teshisinde kullanılmamakla birlikte kalpteki sık rastlanan bozuklukları ortaya çıkartır.
Bilgisayarlı tomografi kalp hastalıklarının teshisinde kullanılamaz; bununla birlikte, kalpteki bazı yapısal bozuklukları ortaya çıkarması beklenir.
Bilgisayarlı tomografi sıklıkla kalp hastalıklarının teshisinde kullanılmaz; fakat kalpteki yapısal bozuklukları ortaya çıkarır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.