Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 4

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Türkçe cümleye anlamca en yakın ingilizce cümleyi bulunuz.

4-) Her ne kadar 43 000 yıllık Neandertal fosillerinden elde edilen DNA örneklerinin modern insanlarınki ile aynı mutasyonlara sahip olduğu bulunmuş olsa da, bu atalarımızın konuşabildiği anlamına gelmemektedir.

DNA samples from 43,000-year-old Neanderthal fossils are found to have had the same mutations as those of modern humans, but no one can claim that our ancestors could talk.
No matter how similar DNA samples from 43,000-year-old Neanderthal fossils and modern humans are in terms of mutations, this does not mean that our ancestors could talk.
Despite mutational similarities between DNA samples from 43,000-year-old Neanderthal fossils and those of modern humans, our forefathers cannot be said to have had the ability to talk.
Although DNA samples from 43,000-year-old Neanderthal fossils are found to have had the same mutations as those of modern humans, this does not mean that our forefathers were able to talk.
While DNA samples from 43,000-year-old Neanderthal fossils suggest that they had the same mutations as those of modern humans, this is not an indication of their ability to talk.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.