Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 3

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen ingilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

3-) A significant outcome of air pollution is the high cost of pollution cleanup and prevention, an example of which is the global effort to control emissions of CO2, a gas produced from the combustion of fossil fuels such as coal or oil, or of other organic materials like wood.

Hava kirliliğinin önemli bir sonucu olan kirlilik giderme ve önlemenin yüksek maliyetini düşürmek için küresel çapta yapılan en önemli girişim, kömür ve petrol gibi fosil yakıtların veya odun gibi diğer organik maddelerin yanması sonucu ortaya çıkan CO2 salımının kontrolünü sağlamaya yönelik çabadır.
Kömür ve petrol gibi fosil yakıtların veya odun gibi diğer organik maddelerin yanması sonucu ortaya çıkan CO2 salımının kontrolüne yönelik küresel girişim, hava kirliliğinin önemli bir sonucu olan kirlilik giderme ve önlemenin yüksek maliyetini düşürmeye yöneliktir.
Hava kirliliğinin önemli bir sonucu kirlilik giderme ve önlemenin yüksek maliyetidir ki bunun örneklerinden biri kömür ve petrol gibi fosil yakıtların veya odun gibi diğer organik maddelerin yanması sonucu ortaya çıkan CO2 salımının kontrolüne yönelik küresel girişimdir.
CO2 sahmı kömür ve petrol gibi fosil yakıtların veya odun gibi diğer organik maddelerin yanması sonucu ortaya çikmakta, bunun kontrolüne yönelik küresel girişim ise hava kirliliğinin önemli bir sonucu olan kirlilik giderme ve önlemenin yüksek maliyetini düşürmeye yönelik olarak yapılmaktadır.
Kirlilik giderme ve önlemenin yüksek maliyeti hava kirliliğinin en önemli sonucu olup, bunu düşürmeye yönelik en önemli küresel girişim kömür ve petrol gibi fosil yakıtların veya odun gibi diğer organik maddelerin yanması sonucu ortaya çıkan CO2 salımnın kontrolünü sağlamaktır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.