Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 2

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen ingilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

2-) Human contamination of the atmosphere, which has been happening since mankind first began to use fire for heating and cooking, occurs in a variety of forms.

insanoğlu ateşi ısınmak ve yemek pişirmek için kullanmaya başladığından beri atmosferin kirlenmesi farklı şekillerde devam etmektedir.
insanoğlunun ateşi ısınmak ve yemek pişirmek için kullanmaya başlamasından bu yana süre-gelen bir durum olan atmosferin insan tarafından kirletilmesi, farklı şekillerde gerçekleşir.
Atmosferin kirlenmesi, insanoğlunun ateşi ısınma ve yemek pişirme gibi farklı şekillerde kullanmasıyla başlamıştır.
insanoğlu, ateşi ısınma ve yemek pişirme amacıyla kullanmaya başladığından beri atmosferi farklı şekillerde kirletmiştir.
Atmosferin insan tarafından kirletilmesi, insanoğlunun ateşi ısınma ve yemek pişirme gibi farklı amaçlarla kullanmaya başlamasından bu yana çeşitli şekillerde süregelen bir durumdur.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.