Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen ingilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) According to some experts, rebuilding efforts commenced in southwestern China following the May 12 earthquake could damage the pandas’ largest remaining natural habitat.

Bazı uzmanlar, pandaların geriye kalan en geniş doğal yaşam alanının 12 Mayıs’ta güneybatı Çin’de meydana gelen depremin ardından başlayan yeniden inşa çalışmalarının sonucunda zarar görmesinden endişe duymaktadır.
Bazı uzmanlar, güneybatı Çin’de 12 Mayıs’ta meydana gelen depremin ardından başlatılan yeniden inşa çalışmalarının pandaların kalan en geniş doğal yaşam alanının zarar görmesi-ne sebep olabileceğini düşünmektedir.
Güneybatı Çin’de 12 Mayıs depreminden bu yana sürdürülen yeniden inşa çalışmaların gözlemleyen bazı uzmanlar, pandaların kalan en geniş doğal yaşam alanlarının bu yüzden zarar görmesinden endişe etmektedir.
Güneybatı Çin’i 12 Mayıs’ta vuran depremin ardından başlatılan yeniden inşa çalışmaları bazı uzmanlara göre, pandaların kalan en geniş doğal yaşam alanlarını yok edebilirdi.
Bazı uzmanlara göre, güneybatı Çin’de 12 Mayıs depreminin ardından başlatılan yeniden inşa çalışmaları pandaların geriye kalan en geniş doğal yaşam alanına zarar verebilir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.