Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 3

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Đngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

3-) Until recently, there was no reliable method to measure the age of dinosaurs, and thus, to figure out the conditions in which they grew.

Son yıllara kadar kullandığımız hiçbir yöntem dinozorların yasını ölçmek ve büyüdükleri kosulları ortaya koymak için güvenilir değildi.
Dinozorların yasını ölçmek ve dolayısıyla büyüdükleri kosulları ortaya koymak için bugüne kadar hiçbir güvenilir yöntem bulamadık.
Yıllardan beri, dinozorların yasını ölçmeye ve böylelikle nasıl büyüdüklerini belirlemeye yönelik herhangi bir yöntem bulamadık.
Uzun zamandan beri, dinozorların yasını ölçerek büyüdükleri kosulları kesin olarak belirlemede kullanılabilecek herhangi bir yöntemimiz yoktu.
Son zamanlara kadar, dinozorların yasını ölçmek ve böylece büyüdükleri kosulları anlamak için güvenilir bir yöntem yoktu.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.