Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 2

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Đngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

2-) Global competition regarding limited petroleum and natural gas resources is intense, and even a mild production shortage can send prices skyrocketing, as we have been seeing for some time.

Sınırlı petrol ve doğal gaz kaynakları konusunda küresel rekabet yoğundur ve, bir süredir gördüğümüz gibi, hafif bir üretim açığı bile fiyatları birden yükseltebilir.
Petrol ve doğal gaz kaynakları sınırlı olduğu için küresel rekabet oldukça yoğundur ve üretimde en ufak bir azalma, son zamanlarda görüldüğü gibi, fiyatları fırlatmaktadır.
Sınırlı olan petrol ve doğal gaz kaynaklarına yönelik küresel rekabet o denli yoğundur ki, yakın zamandan beri gözlemlediğimiz gibi, en küçük bir üretim açığı bile fiyatları birden yükseltmektedir.
Küresel rekabetin yoğun olduğu petrol ve doğal gaz kaynakları oldukça sınırlıdır ve, bir süredir görüldüğü gibi, üretimde olusan en küçük bir kısıtlama bile fiyatları oldukça yükseğe çekmektedir.
Sınırlı petrol ve doğal gaz kaynakları konusundaki yoğun küresel rekabet nedeniyle, bir süredir gördüğümüz gibi, üretimin hafif de olsa düsmesi sonucu fiyatlar alabildiğine yükselmektedir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.