Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen Türkçe cümleye anlamca en yakın İngilizce cümleyi bulunuz.

1-) The NASA geologists want to know how Mars became so dry and dusty, and whether the planet holds clues about Earth's own fate.

NASA jeologları, Mars'ı bu kadar kuru ve tozlu hale getiren etkenleri ortaya çıkararak, Dünya'nın kaderine iliskin ipuçlarına ulasmak istiyorlar.
NASA jeologları, yalnızca Mars'ın neden böylesine kuru ve tozlu olduğu konusuyla değil, ayrıca Dünya'nın kaderine iliskin ipuçları saklayıp saklamadığı konusuyla da ilgilenmektedir.
NASA jeologları, Mars'ın nasıl bu kadar kuru ve tozlu hale geldiğini ve bu gezegenin, Dünya'nın kendi kaderine iliskin ipuçları tasıyıp tasımadığını bilmek istiyorlar.
NASA jeologları bu kadar kuru ve tozlu olan Mars'ın, Dünya'nın kaderine iliskin ne gibi ipuçları sakladığını bilmek istiyorlar.
NASA jeologlarının bilmek istedikleri, Dünya'nın kaderine iliskin ipuçları saklayan Mars'ın nasıl olup da bu kadar kuru ve tozlu olduğudur.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.