Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - tercume test3 Soru 10

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen cümleye uygun düşen tercümeyi bulunuz.

10-) Psychologists rely mainly upon field investigations as the principal source of data about human reactions to stress.

İnsanın strese karsı tepkisiyle ilgili olarak veri toplamak için psikologlar sık sık alan arastırması yaparlar.
Psikologların çesitli alanlarda yaptıkları arastırmaların verileri, stres altındaki insanların güvenle basvurabilecekleri bir kaynaktır.
Çesitli alanlarda yapılan arastırmaların verileri, psikologların insanın strese karsı tepkisi konusunda basvurabilecekleri temel kaynaktır.
Psikologlar, insanın strese karsı tepkileri konusunda baslıca veri kaynağı olarak öncelikle alan arastırmalarına güvenmektedirler.
Psikologlar, stres altındaki insanların tepkileriyle ilgili olarak en güvenilir bilgileri alan arastırmalarından elde etmektedirler.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.