Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 3

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

3-) A study made by an American research centre has found that the Internet is the third most popular source for news among Americans, behind local and national television.

Amerikalılar arasında, İnternetin, yerel ve ulusal televizyonun ardından en sık yararlanılan üçüncü haber kaynağı olduğunun, bir Amerikan araştırma merkezince belirlenmesinden sonra, internetin yaygınlığı artmıştır.
Bir Amerikan şirketinin yaptığı araştırmaya göre Amerikan toplumunun üçüncü en güvenilir haber kaynağı, yerel ve ulusal televizyonun ardından gelen İnternettir.
Bir Amerikan araştırma merkezinin araştırması, yerel ve ulusal televizyonun, en çok tercih edilen üçüncü haber kaynağı olan İnternetin önünde olduğunu ispat etmiştir.
Bir Amerikan araştırma merkezince yapılan çalışma, Amerikan halkı arasında, İnternetin, yerel ve ulusal televizyondan sonra, üçüncü en yaygın haber kaynağı olduğunu ortaya çıkarmıştır.
İnternetin en sık başvurulan üçüncü haber kaynağı olmasına rağmen, yerel ve ulusal televizyonu geçemediği, bir Amerikan araştırma merkezince kanıtlanmıştır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.