Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) The European Union has supported democratic elections throughout Latin America by providing technical assistance to local electoral authorities.

Güney Amerika’daki tüm demokratik seçimler, yerel seçim yetkililerine teknik yardım sağlayan Avrupa Birliği’nin desteğiyle gerçekleşmiştir.
Avrupa Birliği, yerel seçim yetkililerine teknik yardım sağlayarak, tüm Latin Amerika’da demokratik seçimleri desteklemiştir.
Avrupa Birliği, Güney Amerika’nın tümünde, yerel seçim yetkililerine teknik yardım yapmanın yanı sıra, demokratik seçimlere destek vermiştir.
Tüm Güney Amerika’da, demokratik seçimler, Avrupa Birliği’nin, yerel seçim yetkililerine teknik yardım ve desteğiyle gerçekleşmiştir.
Güney Amerika’nın tümünde demokratik seçimleri destekleyen Avrupa Birliği, yerel seçim yetkililerine teknik yardım da sağlamıştır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.