Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) Each year in the United States, there appear an estimated number of 180,000 new cases of breast cancer, and more than 40,000 women die from it.

Her yıl Birleşik Devletler’de ortaya çıkan tahmini 180.000 yeni meme kanseri vakasının 40.000’ den fazlası ölümle sonuçlanmaktadır.
Birleşik Devletler’de ortaya çıkan, yıllık tahmini 180.000 yeni meme kanseri vakasında her yıl 40.000’den fazla kadının öldüğü görülmektedir.
Her yıl 40.000’den fazla kadının meme kanserinden öldüğü Birleşik Devletler’de her yıl tahminen 180.000 yeni vaka görülmektedir.
Her yıl Birleşik Devletler’de tahminen 180.000 yeni meme kanseri vakası ortaya çıkmaktadır ve 40.000’den fazla kadın bundan ölmektedir.
Birleşik Devletler’de her yıl gözlemlenen tahmini 180.000 yeni meme kanseri vakasının 40.000’ den fazlasında hastaların kaybedildiği belirlenmiştir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.