Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 2

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

2-) The 151 - mile-long demilitarized zone has separated the two Koreas since 1953 and is the most seriously fortified border in the world.

İki Kore'yi ayıran ve 1953'ten beri askerden arındırılmış olan 151 mil uzunluğundan bölge, dünyadaki en ciddi şekilde tahkim edilmiş sınırlardan biridir.
İki Kore'yi ayıran 151 mil uzunluğundaki bölge askerden arındırılmıştır ve 1953'ten beri dünyadaki en ciddi şekilde tahkim edilmiş sınırdır.
151 mil uzunluğundaki askerden arındırılmış bölge, 1953'ten beri İki Kore'yi ayırmaktadır ve dünyadaki en ciddi şekilde tahkim edilmiş sınırdır.
1953'ten beri askerden arındırılmış olan bir bölge, İki Kore arasındaki sınırı oluşturmaktadır ve 151 millik bu sınır çok ciddi bir şekilde tahkim edilmiştir.
Dünyanın en ciddi şekilde tahkim edilmiş sınırlarından biri, İki Kore arasındaki 151 mil uzunluğundaki bölgededir ve bu bölge 1953'ten beri askerden arındırılmıştır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.