Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) Because of the burden of pensions for the growing elderly population, Japan's public finances were the worst among the developed countries in 2004.

2004'te Japonya'nın kamu maliyesi, giderek artan yaşlı nüfusun emekli maaşlarının yükü nedeniyle, gelişmiş ülkeler arasında en kötüsüydü.
Gelişmiş ülkelerden biri olan Japonya'nın kamu maliyesi, giderek artan yaşlı nüfusunun emekli maaşları nedeniyle 2004'te çok kötüydü.
Japonya'nın kamu maliyesi, yaşlı nüfusun 2004'te artan emekli maaşları nedeniyle, gelişmiş ülkeler arasında giderek en kötü duruma gelmiştir.
Gelişmiş bir ülke olmasın rağmen Japonya'nın kamu maliyesi, giderek artan yaşlı nüfusun emekli maaşlarının yükü nedeniyle 2004'te, kötüleşmiştir.
Giderek artan yaşlı nüfusun emekli maaşlarının 2004'te kamu maliyesine getirdiği yük nedeniyle, Japonya gelişmiş ülkeler arasında en kötü durumdadır.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.