Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) The Romantic movement in the arts, inspired in part by the American and French revolutions, emerged towards the end of the eighteenth century.

Onsekizinci yüzyılın sonuna doğru ortaya çıkan Romantik akım, esas itibariyle Amerikan ve Fransız devrimlerinden kaynaklanarak sanatta gelişmiştir.
Sanatta Romantik akım, kısmen Amerikan ve Fransız devrimlerinden esinlenmiş olup, onsekizinci yüzyılın sonuna doğru ortaya çıkmıştır.
Romantik akımın sanatta ortaya çıkışı, Amerikan ve Fransız devrimlerinden güç alarak, onsekizinci yüzyılın sonuna doğru olmuştur.
Sanatta oluşan Romantik akım, onsekizinci yüzyılın sonuna doğru ortaya çıkarak, tamamen Amerikan ve Fransız devrimlerine dayanmıştır.
Bir bakıma Amerikan ve Fransız devrimlerine dayanan Romantik akım, onsekizinci yüzyılın sonuna doğru öncelikle sanatta görülmüştür.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.