Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) Despite the rapid industrialization of countries such as China and India, climate change is neither any one country’s fault nor any one country’s responsibility.

Çin ve Hindistan’ın hızlı sanayileşmesi nedeniyle oluşan iklim değişikliği, kesinlikle başka bir ülkenin suçu veya sorumluluğu değildir.
Çin ve Hindistan gibi ülkelerin hızlı sanayileşmelerine rağmen, iklim değişikliği, ne herhangi tek bir ülkenin hatasıdır, ne de herhangi tek bir ülkenin sorumluluğudur.
Çin ve Hindistan dahil, pek çok ülkenin hızla sanayileşmesi sonucu ortaya çıkan iklim değişikliği, herhangi bir ülkenin suçu olmadığı gibi, sorumluluğu da değildir.
Tek bir ülkenin suçu veya sorumluluğu olmayan iklim değişikliği, Çin ve Hindistan dahil, pek çok ülkenin hızla sanayileşmesi sonucunda ortaya çıkmıştır.
Çin ve Hindistan’ın yanı sıra, çeşitli ülkelerin hızla sanayileşmesi, iklim değişikliğine yol açmış olup, tek bir ülke suçlu veya sorumlu değildir.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.