Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) More than half of the work force walked out yesterday after the company announced it would close the plant to save millions of dollars.

İs gücünün yarısından fazlası dün is yerini terk edince, sirket, milyonlarca dolar tasarruf etmek amacıyla fabrikayı kapatabileceğini belirtti.
Milyonlarca doları kurtarmak için, sirket, fabrikayı kapatacağını açıklayınca, is gücünün yaklasık yarısı dün is yerini terk etti.
Sirketin, milyonlarca doları kurtarmak için, fabrikayı kapatacağını bildirmesi üzerine, is gücünün yarıya yakını dün isi bırakıp gitti.
Sirket, milyonlarca dolar tasarruf etmek için, fabrikayı kapatacağını ilan ettikten sonra, is gücünün yarısından fazlası dün is bıraktı.
Dün is gücünün yarısına yakını is bıraktığı için, sirket, fabrikayı kapatacağını ve böylelikle milyonlarca dolar tasarruf edeceğini açıkladı.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.