Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 5

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

5-) When the Sirkeci train station went into service on November 3, 1890, the waiting room was heated with stoves brought from Austria and lit by coal-gas lamps.

3 Kasım 1890’da hizmete giren Sirkeci tren istasyonunun hava gazı lambalarıyla aydınlatılan bekleme salonu, çoğu Avusturya’dan ithal edilen sobalarla ısıtılıyordu.
Sirkeci tren istasyonu 3 Kasım 1890’da hizmete girdiğinde, bekleme salonu Avusturya’dan getirtilen sobalarla ısıtılıyor ve hava gazı lambalarıyla aydınlatılıyordu.
3 Kasım 1890’da, bekleme salonu hava gazı lambalarıyla aydınlatılan ve Avusturya’dan ithal edilen sobalarla ısıtılan Sirkeci tren istasyonu hizmete girdi.
Sirkeci tren istasyonu 3 Kasım 1890’da hizmete girdiğinde, hava gazı lambalarıyla aydınlatılan bekleme salonunu ısıtmak için Avusturya’dan soba ithal edilmisti.
Sirkeci tren istasyonunun Avusturya sobalarıyla ısıtılan ve hava gazı lambalarıyla aydınlatılan bekleme salonu, 3 Kasım 1890’da hizmete girmisti.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.