Tarayıcınızda JavaScript etkinleştirin!

İngilizce Soru Bankası - Tercüme Soruları Soru 1

Cevabı öğrenmek için seçenek düğmelerini tıklayabilirsiniz. Doğru Yanlış
Bilmediğiniz kelimeyi seçerek Türkçe anlamına bakabilirsiniz.
verilen ingilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi bulunuz.

1-) lraq is making efforts to rebuild its shattered financial system by granting three foreign banks permission to operate in the country.

Yok olmus mali sistemini yeniden kurabilmek için çalısmalara baslamıs olan Irak, sadece üç yabancı bankanın ülkede faallyet göstermesine izin veriyor.
Irak, yıkılmıs olan mali sistemini yeniden yapılandırmak amacıyla çalısmalara baslamıs ve üç yabancı bankanın ülkede faaliyete geçmesine izin vermistir.
Dağılmıs olan mali sistemini yeniden düzenlemek için gayret içine giren Irak, ülkede üç yabancı bankanın faaliyet göstermesine onay vermistir.
Irak'ın yabancı bankalardan üçünün ülkede faaliyete geçmesine onay vermesi, yıkılan mali sistemini yeniden kurmaya çalıstığının göstergesidir.
Irak, ülkede faaliyet göstermeleri için üç yabancı bankaya izin vererek, paramparça olmus mali sistemini yeniden kurmaya çaba gösteriyor.

Gereksinimler

 1. Tarayıcınızın Javascript özelliği açık olmalıdır
 2. Reklam engelleyiciniz bu site için kapalı olmalıdır
 3. Modern tarayıcı kullanmanız önerilir.
 4. Not:Reklamlar dikkatinizi dağıtıyor olabilir. Dikkatiniz dağınık halde iken soru çözebilme yeteneğinizi geliştirin. Hayat adil değildir. Dikkatinizin dağıtılmayacağını garanti etmez. Ayrıca her soruda reklam gösterilmiyor.
 5. Başarılar Dilerim

İngilizce Sınav Soruları

Öneriler

 1. Yabancı müzik klipleri ve mp3 ler için altyazı ve şarkı sözü indirebilirsiniz. Subtitles for songs & Music Videos
 2. Müzikleri ve Müzik kliplerini altyazılı izlemek ve dinlemek için Kripto Video Protector & Media Player programını kullanabilirsiniz.
 3. YouTube ve diğer web sitelerinden ingilizce video dersleri indirmek için Video & Music Downloader programını kullanabilirsiniz.
 4. IP gizlemek, yasaklanmış web sitelerine girmek, internette anonim sörf yapmak için Proxy Mask programını kullanabilirsiniz.
 5. Ingilizce haber okumak, ingilizce haberleri sesli olarak dinlemek ve kendi haber listenizi oluşturmak için RSS okuyucu bölümünü kullanabilirsiniz.
 6. Ingilizce kelime bilginizi geliştirmek için Flashcards bölümünü kullanabilirsiniz.
 7. Ingilizce'de en çok kullanılan 5000 kelime listesi
Soru hakkında görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz.